ورزش ایران / شناسه خبر: 101982 / تاریخ انتشار : 1399/3/1 09:27
|
شاید منتظر کشف واکسن کرونا هستند!

واکنش پرسپولیسی‌ها به مخالفان شروع لیگ

بازیکنان و تمام اعضای تیم پرسپولیس دیروز تست کرونا دادند و با دریافت جواب این تست به‌احتمال فراوان از شنبه تمرینات‌شان را شروع خواهند کرد تا بعد از حدود یک ماه تمرین به لیگ برگردند.

دیروز تمام اعضای تیم در ورزشگاه شهید درفشی‌فر و مقابل کلینیک باشگاه در محاصره خبرنگاران و عکاسان قرار گرفتند و مصاحبه‌هایی انجام دادند که محور آنها صحبت درباره برگزاری لیگ و واکنش به مخالفان ازسرگیری مسابقات بود.

یحیی گل‌‌محمدی درباره اینکه از سوی برخی تیم‌ها گفته شده لیگ فقط به‌خاطر پرسپولیس ادامه پیدا می‌کند، گفت: «این‌ حرف‌ها درست نیست. خیلی از مشاغل پرریسک در کشور فعال شده‌اند و مردم مشغول کار هستند. واقعاً تعجب می‌کنم چرا برخی علاقه دارند فوتبال تعطیل شود! شاید برای اینکه خودشان زیر سؤال نروند! در واقع می‌خواهند فشاری که از سوی هواداران‌شان روی آنهاست را یک‌جوری از سرشان باز کنند. اگر بخواهیم مثل آنها فکر کنیم باید منتظر واکسن کرونا باشیم و بعد لیگ را ادامه دهیم. در این صورت هم فوتبالیست‌ها و مربیان ضربه خواهند خورد و کلاً فوتبال کشورمان آسیب می‌بیند. شغل ما فوتبال است و خیلی از مشاغل پرریسک هم باز شده است. هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین دهد که من کرونا می‌گیرم یا نه. فوتبال هم در کنار این قضیه وجود دارد و همه موظفیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.»

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: «باید فضایی به‌وجود بیاوریم که روحیه مردم هم تغییر کند و هیجان به مسابقات برگردد. مردم کشورمان مدت‌هاست منتظر برگزاری بازی‌ها هستند. ما مربیان و بازیکنان همه زندگی‌مان فوتبال است و شاید فقط 5درصد از این جمع شغل دیگری هم داشته باشند. از این فوتبال خرج زندگی‌مان را درمی‌آوریم و فکر می‌کنم بعضی‌ها دنبال تعطیلی لیگ نباشند و این توصیه من به آنهاست. اگر قرار باشد این فصل تعطیل و از مردادماه فصل آینده آغاز شود آیا کسی تضمین می‌دهد که آن موقع ویروس کرونا نباشد؟ با این شرایطی که وجود دارد باید کنار بیاییم و نکات بهداشتی را رعایت کنیم.»

افشین پیروانی هم در این خصوص گفت: «بیاییم همه دست به دست هم بدهیم و با مشکلات مبارزه کنیم و زندگی در کنار کرونا را یاد بگیریم. خواهشم این است که همکاری کنیم و این موضوع را هم بدانیم که اگر امسال لیگ برگزار نشود مطمئناً سال آینده هم برگزار نخواهد شد. فوتبال می‌تواند شادی و نشاط در جامعه به‌وجود بیاورد و باید یک مقدار اتحاد و همدلی ما بیشتر شود.»

مدیر تیم پرسپولیس که گفته اگر نتوانیم در تهران بازی کنیم تابع قانون هستیم، می‌گوید: «سؤال من این است که در تهران فقط برای فوتبال وضعیت قرمز داریم؟ ما نزدیک‌ترین جایی که می‌خواهیم برویم 30 دقیقه در ترافیک هستیم. تمام اصناف و مشاغل باز هستند و خواهش من این است اینقدر روی فوتبال حساس نباشند. هرجا بگویند ما بازی می‌کنیم. ما بیشترین ضرر را از بازی بدون تماشاگر می‌کنیم، چون بیشترین هوادار را داریم و دوست داریم کنار طرفداران‌مان بازی کنیم، ولی همیشه تابع قانون هستیم و مطمئن باشید هر تصمیمی گرفته شود همه باید تبعیت کنند.»

شجاع خلیل‌زاده که گفته دوران قرنطینه برایش خیلی سخت گذشته در واکنش به مخالفان شروع لیگ گفت: «امیدوارم همانطور که اعضای جامعه به کارهای خود بازگشتند، فوتبالی‌ها هم برگردند و مردم لذت ببرند. سلامتی همه برای ما مهم است اما درآمد ما از فوتبال است. اگر تیم‌های دیگر جای ما بودند، این را می‌گفتند؟ خیر.»

وحید امیری هم در واکنش به آنهایی که می‌گویند لیگ را به‌خاطر پرسپولیس شروع کرده‌اند گفت: «به‌نظر من این صحبت‌ها کمی بی‌انصافی است. اگر لیگ تعطیل می‌شد ما بلاتکلیف بودیم. الان هم که مسابقات برگزار می‌شود برخی باز هم اعتراض می‌کنند. واقعاً نمی‌دانم چه اتفاقی باید می‌افتاد تا به فوتبال ضربه نخورد.»

سیامک نعمتی هم به این حرف‌ها واکنش نشان داده و گفته است: «برگزاری لیگ برای پرسپولیس حرف جالبی نیست. اگر تیم‌های خودشان هم در این شرایط بودند مطمئناً دوست داشتند لیگ ادامه پیدا کند. ما گفتیم هرچه وزارت بهداشت و فدراسیون بگویند تابع آن و قوانین هستیم. دستور داده‌اند بازی‌ها باید برگزار شوند، ما هم از روز شنبه استارت می‌زنیم. فکر کنم برای اولین‌بار در ایران این اتفاق بیفتد که اگر ان‌شاءالله ما قهرمانی را به دست بیاوریم، پوکر بزنیم.»

بیرانوند و کامیابی‌نیا هم جزو بازیکنانی بودند که مصاحبه کردند و گفتند بی‌صبرانه منتظر شروع مسابقات هستند و همه تیم‌ها باید به تصمیم وزارت بهداشت احترام بگذارند.

captcha
تازه ها
بیشتر