پرسپولیس / شناسه خبر: 101943 / تاریخ انتشار : 1399/2/28 11:54
|
در مردابی قدم گذاشته‌ای که هرچه دست‌و‌پا می‌زنی بیشتر فرو می‌روی

طاهرزاده: رهبری‌فرد باید به روانشناس مراجعه کند

محمئد قراگزلو/ بهنام طاهرزاده، مهاجم سابق پرسپولیس در واکنش به مصاحبه بهروز رهبری‌فرد که گفته بود «طاهرزاده با چند دقیقه حضور در پرسپولیس پیشکسوت به‌حساب می‌آید اما من نه» به ایران ورزشی می‌گوید: «آقای رهبری‌فرد چون شما هیچ جایگاهی در فوتبال ندارید با این حرف‌ها می‌خواهید توی چشم باشید و اسامی نفرات دیگری را به زبان می‌آورید. شما می‌خواهید با نتیجه معکوس و منفی‌گرایی خودتان را مطرح کنید. شما درباره خودتان حرفی ندارید اما درباره علی پروین، محسن خلیلی، حمید مطهری و خیلی از بزرگان پرسپولیس حرف می‌زنید. بله، ما در پرسپولیس زیاد بازی نکردیم اما امثال من 10 سال دنبال علم و دانش مربیگری بودیم و در این زمینه کار کردیم. همین‌طور سپهر حیدری، محسن خلیلی و حمید مطهری هم تلاش کرده‌اند؛ چیزی که در وجود شما نیست. باید خودت را بررسی کنی و ببینی چه مشکلی داشتی که نتوانستی به این جایگاه برسی و با اینکه 10 سال سابقه بازی در پرسپولیس داری هیچ جایگاهی در فوتبال نداری.

به‌راحتی می‌گویم زمانی که من 10 سال دنبال علم و تحصیلات بودم تا بعد از فوتبالم جایگاه دیگری هم در جامعه داشته باشم شما فقط دنبال حواشی بودی و روی پشت‌بام با کبوترها بازی می‌کردی. سپهر حیدری دقیقه 96 آن گل تاریخی را به سپاهان زد و میلیون‌ها پرسپولیسی را خوشحال کرد، من و محسن خلیلی در دربی گل زده‌ایم، حمید مطهری از نظر فنی و شخصیتی یک مربی سطح بالاست، اما شما در این سال‌ها چه کار کرده‌ای غیر از تخریب این و آن؟

ما در پرسپولیس نبودیم اما امثال علی پروین، مرتضی فنونی‌زاده و ضیا عربشاهی چطور؟ شما درباره اینها هم اظهارنظر کرده‌ای. شما مشکلات روحی-روانی زیادی داری و باید بازنگری روانی شوی. ما پزشکان روانشناس بسیار خوبی داریم که می‌توانند شما را درمان کنند، اما بدان تا زمانی که بخواهی از این طریق خودت را مطرح کنی هیچ جایگاهی در جامعه نخواهی داشت.

شما یک‌بار مربی امیدهای پرسپولیس شدی که 8، 9 باخت متوالی آوردی. همانطور که سپهر حیدری گفت ما اگر بخواهیم دهان‌مان را باز کنیم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت. این حرف‌ها اساس خانواده پیشکسوتان پرسپولیس را به‌هم می‌ریزد اما شما از حد گذرانده‌ای و فقط درباره دیگران حرف می‌زنی. شما از خودت چه چیزی داری که بگویی، چون مدام درباره علی پروین و مهدی هاشمی‌نسب و بقیه حرف می‌زنی. درباره مقایسه حقوق حمید جاسمیان و جلیل آزدم می‌گویی اما این مسائل دست اینها نیست که اینطور مقایسه می‌کنی.

تمام وجودت را کینه و حسادت فرا گرفته و هر روز داری راه را اشتباه می‌روی. با این رفتار روزبه‌روز خودت را از چشم می‌اندازی. متأسفانه همان حسادت و کینه‌ای که در دوران بازیگری داشتی و همان رفتاری که با خود من در تمرین داشتی هنوز هم از بین نرفته. من فکر می‌کردم آدم‌ها عوض می‌شوند منتهی رفتار تو هیچ‌وقت عوض نشد تا جایی که سال گذشته در بازی پیشکسوتان بارها و بارها روی علیرضا محمد، رضا مامانی و من خطاهای شدید ورزشی انجام دادی که ما سکوت کردیم و درنهایت آن درگیری‌ها ایجاد شد.

کاش به‌جای این رفتارها دنبال علم و دانش می‌رفتی یا با افراد بادانش معاشرت می‌کردی تا آنها برایت شرایطی به‌وجود بیاورند که اینقدر از هم گسیخته و نامتعادل نباشی. شما در دوران فوتبالت، چه داخل زمین چه بیرون از آن، حاشیه داشتی و هنوز هم این حاشیه همراه تو است. مطمئن باش با ادامه این رفتار و حرف زدن پشت سر بزرگان ورزش و همبازیان سابقت به خودت ضربه می‌زنی. با این حرف‌ها هیچ‌وقت بزرگ نخواهی شد و بیشتر به قهقرا می‌روی و در مردابی قدم گذاشته‌ای که هرچه دست‌و‌پا می‌زنی بیشتر فرو می‌روی. واقعاً برایت متأسفم که هنوز از این رفتارت دست برنداشته‌ای.»

captcha
تازه ها
بیشتر