فوتبال ایران / شناسه خبر: 101897 / تاریخ انتشار : 1399/2/22 16:06
|
تیم‌ها به منافع خودشان نگاه کردند و درخواست تعطیلی دادند

بختیار رحمانی: آرزویم ادامه لیگ است

سمیرا شیرمردی/ بختیار رحمانی هافبک صنعت‌نفت آبادان جزو بازیکنانی است که خیلی دوست دارد مسابقات ادامه پیدا کند و معتقد است تیم‌هایی که درخواست تعطیلی لیگ را دادند، فقط به منافع خودشان فکر کردند. رحمانی که تمرینات خوبی در این مدت داشته، فکر می‌کند بازیکنان آنقدر حرفه‌ای شدند که دیگر نیازی به تمرین آنلاین نیست و با ۳، ۴ هفته تمرین می‌توانند مسابقات را دنبال کنند. هافبک صنعت‌نفت آبادان ظاهراً آنقدر دلش برای فوتبال تنگ شده که حالا آرزوی ورزشی‌اش، ادامه بازی‌هاست. البته باید دید این مسابقات بالاخره برگزار می‌شود یا نه. بختیار رحمانی در رابطه با این مسأله، شرایط خودش و... صحبت‌های جالبی دارد.
 
---
 
شرایط تمرینی‌ات در این روزها چطور است؟ ظاهراً تمرینات خیلی خوبی داری؟
 
- بعد از اینکه اعلام کردند مسابقات به خاطر کرونا تعطیل شده، یک هفته، ۱۰ روز خانه بودم و استراحت کردم اما بعد از آن سعی کردم به جاهای خلوت بروم و آنجا تمرینات را دنبال کنم. مثلاً مدتی با بازیکنان اهوازی مثل اسماعیل شریفات، آرش افشین، احمد عبدالله‌زاده و... تمرین می‌کردیم. بعد هم به کرمانشاه آمدم که فکر می‌کنم شرایط بهتری دارد. اینجا زمین برای تمرین کردن خوب است و به تنهایی می‌روم و تمریناتم را دنبال می‌کنم.
 
پس تمرینات هوازی خوبی داشتی؟
 
- بله، تمرینات هوازی خوبی داشتم اما تمرینات گروهی نمی‌شود. تمرینات هوازی زیاد هم اذیت می‌کند. من فکر می‌کنم ۱۵، ۲۰ روز به ما مهلت تمرین می‌دهند تا برای مسابقات آماده شویم.
 
فکر می‌کنی لیگ ادامه پیدا می‌کند؟
 
- نمی‌دانم اما امیدوارم زودتر تکلیف مشخص شود که بدانیم باید چه کار کنیم. این بلاتکلیفی خوب نیست. البته من شنیدم ۲۵ اردیبهشت تکلیف مشخص می‌شود.
 
ظاهراً تصمیم بر این است که تمرینات ۲۷ اردیبهشت شروع شود و بعد از ۴ هفته یعنی اواخر خرداد مسابقات ادامه پیدا کند. البته نهایی شدن این تصمیم بستگی به تأیید ستاد مبارزه با کرونا و وزارت ورزش دارد.
 
۴ هفته تمرین خیلی خوب است و امیدوارم این تصمیم زودتر اعلام شود. حداقل اینطوری تکلیف‌مان مشخص می‌شود و این اتفاق از بلاتکلیفی بهتر است. جامعه فوتبال باید بدانند چه کار می‌خواهند بکنند.
 
اما ۱۳ تیم درخواست داده بودند که لیگ تعطیل شود.
 
- من نمی‌دانم آنها چرا چنین درخواستی دادند اما باید به تصمیمات فدراسیون فوتبال احترام گذاشت. شاید آن تیم‌ها به سلامتی فکر کردند اما الان طبق اعلام وزارت بهداشت، شرایط بهتر شده. اگر واقعاً شرایط بهتر شده مسابقات باید ادامه پیدا کند اما اگر بدتر شده که شرایط متفاوت است. به هر حال باید به تصمیم فدراسیون احترام گذاشت و منتظر ماند و دید چه تصمیمی می‌گیرند.
 
---
 
اما به نظر می‌رسد تیم‌هایی که چنین درخواستی دادند همه به منافع خود نگاه کردند و این درخواست را دادند.
 
- بله، متأسفانه بعضی دوستان فقط به فکر منافع باشگاه خودشان هستند اما اگر لیگ برتر تعطیل شود، تکلیف لیگ یک و ۲ چه می‌شود؟ آنها خیلی زحمت می‌کشند و سخت است مسابقات ادامه پیدا نکند. به خاطر همین هم تا الان تحمل کردند و منتظر شروع مسابقات هستند. پس بهتر است فقط به منافع خود فکر نکنیم.
 
به هر حال اگر مسابقات طبق تاریخ‌های مشخص شده، ادامه پیدا کند به نظر می‌رسد بازی در خوزستان و گرمای هوای آنجا سخت باشد.
 
- به هر حال مجبوریم بازی کنیم و این مسأله را می‌پذیریم.
 
در این مدت به صورت همزمان و آنلاین هم تمرین کردید؟
 
- من در خوزستان با بچه‌ها سر تمرین می‌رفتیم و با مربی و باشگاه هم در ارتباط هستم. دیگر بازیکنان حرفه‌ای شدند و مثل قبل نیست که اهمیت ندهند. خودم اگر یک روز تمرین نکنم دیوانه می‌شوم. همه بازیکنان حرفه‌ای شدند و کسی در خانه نمی‌نشیند که وزنش بالا برود. به همین دلیل شاید چندان لازم نباشد آنلاین تمرین کرد چون همه بهترین تمرینات را انجام می‌دهند و با برنامه مربیان پیش می‌روند.
 
به خاطر همین تمرینات است که اسماعیل شریفات گفته بازیکنان خوزستانی می‌توانند ۹۰ دقیقه بازی کنند...
 
- (می‌خندند) بله، اسماعیل با ما تمرین می‌آمد. البته این را هم بگویم که تمرینات‌مان با رعایت مسائل بهداشتی بوده که خدایی نکرده به یکدیگر صدمه نزنیم. جاهای شلوغ هم نمی‌رفتیم. خدا را شکر در این مدت تمرینات خیلی خوبی داشتیم.
 
---
 
سال ۹۸ چطور بود؟
 
- چه بگویم؟ هیچ‌چیز خوب نبود. همه چیز بد بود هم به لحاظ ورزشی و هم اقتصادی شرایط سختی وجود داشت. درد مردم درد ما هم هست و می‌دانیم سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ خیلی سخت و بد بود. از زلزله سر پل ذهاب گرفته تا اتفاقات دیگر. امیدوارم ۹۹ سال خوبی باشد.
 
شرایط سر پل ذهاب چطور است؟
 
- خدا را شکر با همت و تلاش مردم شرایط بهتر شده.
 
یعنی دیگر خانواده‌ای در کانکس زندگی نمی‌کند؟
 
- نه، شهرداری بعد از مدت‌ها، یک هفته به مردم فرصت داد تا کانکس‌ها را تحویل دهند. یکی از دلایل این مسأله سوءاستفاده بعضی‌ها از کانکس بود چون پول آب و برق نمی‌دادند. البته خب بعضی‌ها هم خانه نداشتند که شهرداری به همه فرصت داد خانه‌هایشان را درست کنند و همه دست به دست هم دادند و این مشکل هم حل شد.
 
در مدت کمک به زلزله‌زدگان شما خیلی تلاش کردی که جای تقدیر دارد.
 
- ممنونم. وظیفه‌ام بود. متأسفانه در آن مدت به مشکلات عجیبی خوردیم. مثلاً کانکسی که ۱/۵ میلیون بود ناگهان ۵ میلیون شد. هر چقدر هم گفتیم برای زلزله‌زدگان می‌خواهیم تخفیف نمی‌دادند.
 
برای سال ۹۹ چه آرزویی داری؟
 
- سلامتی برای همه و ان‌شاءالله مردم ما خوب و خوش و به دور از سختی‌ها زندگی کنند. آرزوی ورزشی‌ام این است که بازی‌ها برگزار شود.
 
بهترین بازیکن سال ۹۸ چه کسی بود؟
 
- واقعاً بازیکن خوب زیاد داشتیم. در تیم ما، استقلال و پرسپولیس بازیکنان خوبی بودند. مثلاً مهدی قایدی، مهدی ترابی و حتی وریا غفوری خوب بودند. البته بازیکنان خوب زیاد داشتیم که بهتر است دیگر اسم نبرم.
captcha
تازه ها
بیشتر